ובינתיים בעולם האמיתי: ארבעה מדעני בינה מלאכותית עזבו את מטה

לפי דיווח של CNBC, ארבעה חוקרי AI מובילים עזבו את החברה בחודשים האחרונים: "המשרד המטה של ​​לונדון פשוט קרס, והם איבדו את רוב המדענים הבכירים שלהם תוך שישה שבועות".

לפחות ארבעה חברים מרכזיים במחלקת הבינה המלאכותית של Meta עזבו את החברה בחודשים האחרונים, לפי מקורבים לחברה. מדובר בארבעה מדענים שפרסמו עד היום עשרות מחקרים בכתבי עת נחשבים, והיו אחראים לכמה פריצות דרך שבהן השתמשה Meta כדי לחזק את פייסבוק ואינסטגרם.

האב סקיוריטי פייסבוק

ארל הרמן, יזם בינה מלאכותית שעבד עבור המתחרה DeepMind, אמר שהמספר האמיתי יכול להגיע אפילו לשש, והוסיף כי מעבדת הבינה המלאכותית של החברה בלונדון ראתה מספר מדאיג של יציאות. "המשרד של Meta בלונדון פשוט קרס, והם איבדו את רוב המדענים הבכירים שלהם במהלך שישה שבועות", אמר. ניל לורנס, פרופסור ללמידת מכונה באוניברסיטת קיימברידג', אמר ל-CNBC שהוא לא מופתע: "מארק צוקרברג נכנס לגמרי למטא… אבל הם לא השקיעו כמו שצריך בשום דבר בלונדון מלכתחילה", אמר. .

מי שעזב את החברה כולל את אדוארד גרפנשטדט, מדען שהוביל את מאמציה של Meta בתחום הבינה המלאכותית הידועה בשם למידת חיזוק, ועזב בפברואר. היינריך קוטלר, אחד ממנהלי ההנדסה של מחלקת המחקר של החברה, עזב בשבועות האחרונים כדי להצטרף ל-Inflection AI – חברת סטארט-אפ שהוקמה על ידי מייסד Defined מוסטפא סולימאן, והמיליארדר Ride Hoffman.

האב סקיוריטי גוגל

גם אחמד בירמי עזב את תפקידו בינואר, והצטרף לגוגל באותו פוסט. ובדצמבר אשתקד עזבה דאווה קילה את החברה, לאחר שעבדה בחברה במשך חמש שנים, וכעת משמשת כראש המחקר של סטארטאפ הבינה המלאכותית Hugging Face. מדען הבינה המלאכותית הראשי של Meta, Jan Le Con, שהיה שותף להקמת מעבדת הבינה המלאכותית של Meta ב-2013, אמר ל-CNBC: "האינטרסים של אנשים משתנים עם הזמן, והם ממשיכים הלאה".